TEMAT KONFERENCJI: „NIEUMIARKOWANIE W JEDZENIU I PICIU”

Jedyna droga do spełnienia

Bóg daje nam wszystko co do szczęścia jest nam potrzebne. To od nas zależy, czy będziemy z tych darów korzystać z umiarem, tak jak to było dawno temu, gdy człowiek miał i posiadał to co niezbędne do życia, czyli to co zapewniało jego podstawowe potrzeby: jedzenie, picie, dach nad głową, bezpieczeństwo.
Czy będziemy dążyć do przepychu, nadmiernym spożywaniem, kupowaniem zbędnych i niepotrzebnych rzeczy, które nie dają nam szczęścia i nie zbliżają nas do Boga, a jedynie zadawalają nas przez krótką chwilę, po której nadal czujemy głód spożywania i posiadania czegoś nowego, innego, lepszego.

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jest jedną z tych pokus, którym ciężko jest się oprzeć, szczególnie jeśli sami chcemy sobie z tym problemem poradzić.
Oczywiście nie chodzi tylko o zaspokojenie głodu i pragnienia, ale o zaspokojenie wszelkich swoich zachcianek np. posiadania dóbr materialnych, pasji, ambicji zawodowych czy różnych pokus.

Demon nieumiarkowania robi wszystko, aby człowiek brnął w ten ciemny zaułek, pragnął jeszcze więcej i więcej. Odsuwając jednocześnie wiarę w to, że tylko dzięki miłości Boga jesteśmy w stanie być w pełni syci i tylko dzięki Niemu możemy w pełni zaznać szczęścia.

To Bóg, pragnie dać Ci o wiele więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić…………………………………………………………………………………

 

Jeśli chcecie przeczytać ciąg dalszy konferencji naszego brata wspólnotowego 🙂 zapraszamy do zakładki „materiały wspólnotowe”.

Tam znajdziecie również inne konferencje. Miłego rozważania 🙂