Wyjście wspólnoty do kina na film pt. „ Miłość i Miłosierdzie”.

W dniu 11.04.2019r. członkowie naszej Wspólnoty „Przyjaciel Oblubieńca” uczestniczyli w projekcji filmu „Miłość i Miłosierdzie”, który został wyświetlony w kinie Cinema Lumiere w Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach.

Było to bardzo owocne spotkanie, które pozwoliło nam zgłębić niezwykłe życie
Siostry Faustyny. Przy okazji wyjścia do kina mogliśmy spotkać się z naszymi siostrami
i braćmi ze Wspólnoty, dodatkowo mieliśmy możliwość zabrania ze sobą swoich współmałżonków lub kogoś nam bliskiego. Bardzo ucieszyło mnie to, że przyszło wiele osób, a to oznacza, że przesłanie o Bożym Miłosierdziu nieustannie fascynuje chrześcijan.


Reżyserem filmu jest Michał Kondrat. To fabularyzowany dokument o niezwykłym życiu świętej Siostry Faustyny Kowalskiej oraz o fascynujących dziejach kultu Bożego Miłosierdzia.

Ta mistyczka i wizjonerka stanęła w swoim życiu przed wykonaniem bardzo ważnej misji, zleconej jej przez Pana Jezusa. Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

W tle poznajemy niesamowitą historie polskiego obrazu, który przedstawia wierny wizerunek Chrystusa. Film „ Miłość i Miłosierdzie” rzuca nowe światło na kult Bożego Miłosierdzia, czczonego na wszystkich kontynentach przez miliony ludzi .

Ważną role w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał również błogosławiony ksiądz Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik siostry Faustyny. Był on bezpośrednio związany z tajemnicą objawień Jezusa Miłosiernego. Bóg wyznaczył dla niego niezwykle ważną role realizacji misji przekazanej siostrze Faustynie. Temu dziełu poświecił on niemalże całe swoje życie. Film zawiera także nieznane dotąd listy ks. Michała Sopoćki.

W swoim życiu widziałam wiele filmów, które zrobiły na mnie wrażenie.
„ Miłość i Miłosierdzie” jest z pewnością dziełem, którego nigdy nie zapomnę. „ Miłość
i Miłosierdzie” jest przesłaniem o nadziei dla świata.

Tekst: Jola Ambrosiewicz – Przyjaciółka Oblubieńca