Pożegnanie Animatorów posługujących podczas Seminarium Odnowy Wiary

Przyjaciele Oblubieńca z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach przez 12 tygodni posługiwali w Seminarium Odnowy Wiary, a później wspierali Ks. Marcina Jasińskiego w utworzeniu nowej Wspólnoty Przyjaciół w parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Podczas naszego ostatniego wspólnego spotkania, tj. 14 maja 2019 roku, podziękowaliśmy dotychczasowym Animatorom, a jednocześnie poznaliśmy nowych Animatorów grupek dzielenia i nowych Administratorów Wspólnoty (już powołanych z naszej parafii). Na wielu twarzach wybranych do tej posługi widać było niepewność i niedowierzanie, jednak „Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych”, a każda z wybranych osób jest tą najwłaściwszą i najodpowiedniejszą.

W czasie trwania Seminarium i pierwszych spotkań nowej Wspólnoty zawiązało się wiele przyjaźni i bliskich relacji, więc czas pożegnania naszych Przyjaciół z parafii św. Ap. Piotra i Pawła był dla wszystkich bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Jesteśmy im bardzo wdzięczni za nieocenioną pomoc, bezcenne rady, poświęcony czas i siły oraz za wskazówki, które pomogły nam w zawiązaniu naszej nowej Wspólnoty. Wierzymy, że jeszcze nieraz spotkamy się w drodze do naszego wspólnego Najwspanialszego Przyjaciela – Jezusa Chrystusa.

Joanna Sulżyńska