25 sierpnia 2019 r. pierwszy raz z naszej Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Żylinach, na odpust Matki Boskiej Częstochowskiej. Naszej grupie przewodniczył moderator Przyjaciół Oblubieńca – Ks. Szymon.

Był to piękny czas dla mnie i wszystkich podążających do Matki Bożej. Choć było bardzo gorąco, słońce grzało mocno, to jednak radość przepełniała moje serce. Śpiew pieśni oraz modlitwa towarzyszyły przez całą drogę naszej pielgrzymki. Każdy niósł swoje prośby, podziękowania, aby oddać je Najświętszej Matce. Ja również niosłam w sercu swoją intencję. Wierzę w to, że Matka Boża wstawi się w niebie u Swego Syna Jezusa Chrystusa.

Kiedy szliśmy, pozdrawiali nas kierowcy i jadący samochodem, co było przejawem ich szacunku do każdego z nas. Zwracaliśmy się do siebie – Siostro, Bracie, co pozwalało czuć się jak w rodzinie.

Na postoju w Przebrodzie, gdzie mogliśmy odpocząć, nie widać było zmęczenia na żadnej twarzy. Każdy był radosny, uśmiechnięty oraz przepełniony miłością.

Cieszyłam się bardzo z tak licznej grupy, którą stanowiła nasza Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Radość sprawiał fakt, że mogliśmy wspólnie podążać do Matki Bożej.

Zachęcam wszystkich, którzy z wielu powodów nie mogli wziąć udziału w Pielgrzymce do uczestnictwa w następnym roku. Jest to piękny czas, który pozostanie na zawsze w moim sercu.

Ania